Current Weather

temperature

43℉

overcast clouds

Brentwood’s Koenig, BA’s Brown selected to all-state softball teams


Brentwood’s Koenig, BA’s Brown selected to all-state softball teams

Two Williamson County high school softball players were named all-state by the Tennessee Sports Writers Association.

Brentwood High pitcher Hannah Koenig made the Class AAA team, while Brentwood Academy’s Jessie Brown made the Division II squad.

2018 TSWA All-State Softball Teams

Division II

C: Sophie Dunavant, Jackson Christian, Sr.

IF: Anna Grace Fox, Zion Christian, Jr.

IF: Madison Webber, The King’s Academy, Jr.

IF: Cheyenne Lindsey, Baylor School, Sr.

IF: Regan Weekly, The King’s Academy, Jr.

OF: Jessie Brown, Brentwood Academy, Sr.

OF: Haley Smith, Girls Preparatory School, Sr.

OF: Kristiin Hunt, Grace Christian Academy-Knoxville, Sr.

UT: Rachel Whitley, Tipton-Rosemark, Sr.

P: Kaylan Cole, The King’s Academy, So.

P: Shelby Walters, Girls Preparatory School, Sr.

P: Alex Behnke, Donelson Christian Academy, Jr.

Class AAA

C: McKenzie Henry, William Blount, Sr.

IF: Kaylee Hewitt, Riverdale, Jr.

IF: Alexis Trimiar, Soddy-Daisy, Jr.

IF: Kennedy McCurry, Beech, Sr.

IF: Gracie Osbron, Henry County, Sr.

OF: Alia Logoleo, Hillsboro, Jr.

OF: Madison Henry, William Blount, Jr.

OF: Carissa Frost, Walker Valley, So.

UT: Kennedy Cowden, Powell, Sr.

P: Kayla Boseman, Ooltewah, Sr.

P: Sophie Golliver, Siegel, So.

P: Hannah Koenig, Brentwood, Sr.

Class AA

C: Aubrey Reed, Meigs County, Sr.

IF: Sara Muir, Marion County, Fr.

IF: Sierra Hucklebee, Gibbs, Sr.

IF: Sydne Solomon, Marshall County, Sr.

IF: Josie Willingham, Jackson South Side, Jr.

OF: Madison Myers, Crockett County, Sr.

OF: Bailey Griffith, Creek Wood, Sr.

OF: Chelsea Sams, Sullivan East, Jr.

UT: Morgan Carter, Macon County, So.

P: Katie Turner, McNairy Central, Sr.

P: Alyssa Arden, White House-Heritage, Sr.

P: Ashley Rogers, Meigs County, Sr.

Class A

C: Maddie Neal, Gibson County, Sr.

IF: Kailey Snell, Cascade, So.

IF: Hailey Jones, Summertown, Fr.

IF: Mary Grace Golden, Columbia Academy, Sr.

IF: Macie Stanfield, Sale Creek, Jr.

OF: Shelby Sullivan, Sale Creek, Fr.

OF: Kaci Fuller, Huntingdon, So.

OF: Tori Malone, Coalfield, Sr.

UT: Sydney Treadway, Sunbright, Sr.

P: Brooke Sudduth, Cascade, Jr.

P: Kaley Campbell, Summertown, Fr.

P: Anna Yell, Whitwell, So.

About The Author

Related posts

Leave a Reply